Göster/Gizle

Şifreni mi unuttun?

Göster/Gizle

Göster/Gizle

Şifreni hatırlatmamız için email adresine ihtiyacımız var...

Giriş yapa geri dön...

Kapat

-SPOILER İÇERİR-Force Awakens - Kim Bu Snoke? (Teori)

21.12.2015 23:12:43

İlk olarak Star Wars: Force Awakens izlemeyen arkadaşlara Snoke’un gizeminden uzak kalmamaları açısından yazımızı henüz okumamalarını öneriyoruz. Şimdi gidelim yıllar öncesine…

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith filminde Palpatine yani Darth Sidious’ın Anakin’i gücün karanlık tarafıyla baştan çıkarmak için anlattığı Darth Plagueis hikayesini hatırlarsınız. Hatırlamıyorsanız da önce aşağıdaki videoyu izlemenizi  öneriyorum:

Özet geçmek gerekirse Palpatine, burada Anakin’e Darth Plagueis’ın ne kadar bilge biri olduğunu, midi-chlorian’ları kullanarak nasıl canlı yaratabildiğini ve gücün karanlık tarafını kullanarak nasıl ölümü bile yenebildiğini anlatıyor. Tabii sonra da aynı şeyleri bir öğrencisine öğrettiğini, ama sonra öğrencisinin onu güçsüz bulunca uykusunda bıçaklayıp öldürdüğünden bahsediyor. Anlattığı bir ayrıntı da Darth Plagueis’ın ölümü yenebildiği ama kendini ölümden kurtaramadığıyla ilgili. Yoksa kurtardı mı? Burada Palpatine’in bahsettiği sözde öğrencinin ta kendisi olduğunu biliyoruz, demek oluyor ki Darth Plagueis aslında Darth Sidious’ın, yani Palpatine’in hocası.  İlk olarak Darth Plagueis’ın boyunun çok uzun olduğu bilgisini Star Wars kaynaklarından öğrenebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Filmde gördüğümüz Snoke ise devasaydı fakat sonradan bir hologram olduğu ortaya çıkmıştı. Zamanında hakkında aldığımız bilgi ise sadece çok uzun olduğu ve yaklaşık 1000 yıldır yaşadığı.

Şimdi de ilk önce Palpatine, Darth Plagueis’ın tradejisini Anakin’e anlatırken arkada çalan soundtrack’i bir dinleyin:

Sonra da Force Awakens filminde Snoke’un çıktığı sahnede çalan soundtrack’e:

Tesadüf mü? Zannetmiyorum. Eğer internette dolaşan bu teori doğruysa ki benim görüşüme göre doğru olma payı çok yüksek, yeni üçleme prequel üçlemesine çok sıkı bağlarla bağlanacak ve Sith’lerin hâlâ var olduğunu öğrenmiş olacağız. Hiç yoktan son bir Sith’in…


Yorumlar şuanda devre dışıdır.
Benzer Haberler