Göster/Gizle

Şifreni mi unuttun?

Göster/Gizle

Göster/Gizle

Şifreni hatırlatmamız için email adresine ihtiyacımız var...

Giriş yapa geri dön...

Kapat

Marvel Sinematik Evreni, 8. Yaşını Kutluyor

3.5.2016 00:13:58

Captain America: Civil War'un ülkemizde ve tüm dünyada gösterime girmesine 4 gün kaldı, ve bu film Marvel Studios adı altında çıkan aynı evrende yer alan filmler dizisinin 13. filmi olacak.

Bugün ise, Iron Man filminin Marvel Sinematik Evreni'nini resmi olarak başlatmasından bu yana 8 yıl geçmiş bulunmakta. Iron Man'in daha o zamanlar B-listesi bir karakter olduğunu ve çizgi romanlarda bile çok da önemsenmediğini düşününce, 2008'de çıkan bu filmin önemi kafamıza şu anda daha iyi kazınıyor.

Iron Man filmini çıkarmak Hollywood'daki en riskli hareketlerden biriydi, hele ki Robert Downey Jr.'ın tartışmaya açık şekilde karmaşık geçmişi ve filme ayrılmış $140 milyon bütçesiyle.

Şu anda ise, yani Nick Fury'nin Tony Stark'ı "İntikamcı Girişimi" ile ilgili ziyaretinden 8 yıl sonra, Marvel Sinematik Evreni Hell's Kitchen'ın en karanlık sokaklarından galaksinin en uç noktasına kadar uzanıyor. Ve bunu yaparken az bilinen karakterleri de güncel bir ikon haline getirmeyi de başarıyor. (Gözler Groot'a çevrilir.)

Marvel, birkaç güne çıkacak olan Civil War ile Infinity War'a, yani kahramanlarımızın yaklaşan en büyük savaşına uzanan ilk adımı atarken, biz de Marvel Sinematik Evreni'nin bu başarısını kutluyoruz.

"Dünyadaki tek süper kahraman olduğunuzu mu sanıyorsunuz? Bay Stark, çok büyük bir evrenin parçası haline geldiniz. Sadece henüz bundan haberiniz yok."


Yorumlar şuanda devre dışıdır.